Agregaty chłodnicze

Projektowanie instalacji, montaż i serwis agregatów chłodniczych

Agregaty chłodnicze to ważny element systemów klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania. Ta rozbudowana grupa urządzeń umożliwia zapewnienie w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury, pozwalającej na komfortowe w nich przebywanie, wydajną pracę czy efektywny wypoczynek.

 

Agregaty chłodnicze wykorzystywane są również w instalacjach zlokalizowanych halach produkcyjnych i magazynowtch w celu zapewnienia odpowiednich warunków wytwarzania produktów oraz ich przechowywania.

 

Wykonujemy projekty instalacji, pomagamy wybrać agregaty chłodnicze w zależności od potrzeb klienta.

 

Prowadzimy serwis i przeglądy agregatów chłodniczych. To usługi które zapewnią długoletnie bezawaryjne funkcjonowanie tych urządzeń. W przypadku awarii sprawnie i szybko przywrócimy agregat chłodniczy do stanu referencyjnego.

<h2>Agregaty chłodnicze - zastosowanie i rodzaje</h2>

Agregaty chłodnicze - zastosowanie i rodzaje

Agregaty chłodnicze mają za zadanie generowanie i utrzymywanie pożądanej temperatury wewnątrz porządanego pomieszczenia.

 

W zależności od konkretnych potrzeb agregaty chłodnicze wykorzystywane są między innymi w instalacjach:

  • chłodni warzyw i owoców,
  • mroźni hurtowni mięs i ryb,
  • magazynów zlokalizowanych w sklepach spożywczych wymagających stałej temperatury.

 

Agregaty chłodnicze możemy oodzielić na trzy rodzaje:

  • agregaty skraplające - sprawdzają się w najbardziej wymagających warunkach - w barach, restauracjach czy chłodniach,
  • agregaty absorbcyjne - idealne do zagospodarowania ciepła technologicznego powstającego w zakładach produkcyjnych,
  • agregaty wody lodowej - stosowane w sklepach i centrach handlowych.

 

Niezależnie od typu agregatu chłodniczgo ich schemat działania jest taki sam: czynnik chłodniczy o niskim ciśnieniu i niskiej temperaturze przechodząc przez parownik odbiera znajdujące się w jego otoczeniu ciepło, dzięki czemu ochładza pomieszczenie, ale sam się podgrzewa. Przechodzi do agregatu, gdzie zostaje sprężony, przez co jego temperatura dalej wzrasta. Stamtąd trafia do skraplacza, gdzie ulega skropleniu, oddając ciepło do otoczenia zewnętrznego. Przepływając przez zawór dławiący wraca do parametrów z początku cyklu i może ponownie przyjąć ciepło otoczenia w parowniku.

 

Proces ten wykorzystać można do schłodzenia dosłownie każdej przestrzeni - zarówno mieszkalnej, użytkowej, produkcyjnej, magazynowej.

 

Doświadczenie pracowników naszej firmy pozwala dobrać nabardziej efektywne rozwiązania wykorzystujące agregaty chlodnicze w zależności od potrzeb klienta.

<h2>Agregaty wody lodowej - projekt i montaż instalacji wody lodowej</h2>

Agregaty wody lodowej - projekt i montaż instalacji wody lodowej

Projektując instalacje wody lodowej dokładamy wszelkich starań, aby dobrać odpowiednio agregaty chłodnicze, zapewniające wymagane parametry dla wyposażanych w ten system pomieszczeń.

 

Dostosowujemy do nich optymalne pompy wody lodowej, zapewniające prawidłowy przepływ i ciśnienie. Łączymy je z najodpowiedniejszym rodzajem rur z PCV, stali nierdzewnej czy stali węglowej o zapewniającej idealne parametry średnicy, i planujemy ich najkorzystniejszy przebieg, uwzględniając, przy rozbudowanych systemach również straty ciśnień.

 

W ten sposób oddajemy w ręce naszych klientów projekt, na podstawie którego montaż instalacji wody lodowej przebiegnie szybko i bez zbędnych zakłóceń. Wykonujemy tę usługę w oparciu o najwyższej jakości materiały uznanych producentów, oraz wykwalifikowanych specjalistów, których doświadczenie gwarantuje sprawny przebieg montażu instalacji wody lodowej.

 

Dbamy przy tym o estetykę, pozostawiając obiekt po zakończeniu usługi w stanie umożliwiającym natychmiastowe użytkowanie.

<h2>Chillery wody lodowej - wydajne instalacje wody lodowej</h2>

Chillery wody lodowej - wydajne instalacje wody lodowej

Ten szczególny rodzaj agregatów chłodniczych znajduje zastosowanie głównie w przemyśle. Chillery wody lodowej są na tyle wydajnymi instalacjami, że mogą być używane nie tylko do zapewniania optymalnej temperatury pomieszczeń, ale również do efektywnego schładzania maszyn generujących duże ilości ciepła, jak np. wtryskarki, prasy czy wytłaczarki. Dzięki zastosowaniu sterowników pozwalają idealnie dostosowywać temperaturę do realizowanego procesu.

 

Nasza firma świadczy również serwis posprzedażowy, wykonując szereg usług obejmujących serwis, przegląd i naprawy agregatów chłodniczych.

 

Zapoznaj się z naszą ofertą i opiniami naszych zadowolonych klientów. Liczymy na to, że dzięki temu Ty również dołączysz do ich grona.

Skontaktuj się z nami

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.