Rekuperacja

Projektowanie, montaż i serwis rekuperacji

Rekuperacja - czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest prostym, oszczędnym i ekologicznym sposobem na ogrzewanie pomieszczeń.

 

Odpowiedni projekt rekuperacji jest konieczny aby system ten działał oszczędnie, wydajnie i bezawaryjnie - pod konkretne potrzeby obiektu.

<h2>Projektowanie system&oacute;w rekuperacji dla firm i os&oacute;b prywatnych</h2>

Projektowanie systemów rekuperacji dla firm i osób prywatnych

Specjalizujemy się w wykonuwaniu projektów rekuperacji zarówno dla obiektów biznesowych, jak i dla użytkowników indywidualnych. Specjalista rozpoczyna projektowanie rekuperacji od ustalenia bilansu powietrza i wydajności wentylacji.

 

Opracowany przez nas projekt rekuperatora określa drogi poprowadzenia kanałów nawiewnych i wywiewnych oraz ich średnicę. Zdajemy sobie sprawę, że rekuperacja do domu jednorodzinnego będzie działać prawidłowo tylko pod warunkiem optymalnego przewidzenia w projekcie miejsca instalacji centrali wentylacyjnej anemostatów, filtrów, czerpni, wyrzutni oraz wentylatorów.

 

Przy sporządzaniu projektu instalacji  projektant wylicza także, o ile wydajniej działać będzie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, jeśli doposażona zostanie w elementy dodatkowe, takie jak kolejna nagrzewnica, chłodnica czy gruntowy wymiennik ciepła.

 

Ze względu na miejsce instalacji rekuperatora możemy polecić następujące rozwiązania:

  • rekuperatory centralne - umieszczane w odpowiednio dostosowanym centralnym punkcie budynku, z którego świeże powietrze systemem kanałów rozprowadzane jest po całym obiekcie,
  • rekuperatory ścienne / rekuperatory decentralne - łatwe w montażu, dobrze dostępne w razie konieczności serwisowania czy napraw, dobrze wygłuszone, nie wymagające kanałów do dystrybucji powietrza, ponieważ cała wymiana odbywa się w urządzeniu,
  • rekuperatory kominowe - wykorzystywane do dogrzewania w domach ogrzewanych przez kominek lub piec - pobierają ciepło z odprowadzanych na zewnątrz spalin, ogrzewają nim nawiewane świeże powietrze i kierują je do dowolnego pomieszczenia w budynku.
<h2>Montaż rekuperacji przez doświadczoną firmę</h2>

Montaż rekuperacji przez doświadczoną firmę

Montaż rekuperacji na podstawie opracowanego projektu może odbywać się na etapie budowy nowych obiektów mieszkalnych czy przemysłowych, ale rekuperacja w starym domu również może zostać przez nas zrealizowana.

 

System rekuperacji dopasowujemy bowiem do rodzaju i wieku budynku, rozkładu i funkcji pomieszczeń, ilości kondygnacji oraz liczby użytkowników. Instalacja rekuperacji przez naszą firmę, posiadającą doświadczenie i fachową wiedzę w tym zakresie odbywa się w sposób profesjonalny i sprawny.

 

Montujemy wentylację z systemem odzysku ciepła zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm, obiektów użyteczności publicznej czy punktów usługowych. Nie ma dla nas znaczenia, czy do zamontowania jest rekuperacja na poddaszu czy rekuperacja w bloku. Wszędzie zastosujemy indywidualnie dopasowany system montażu, który spełni wymagania odbiorców.

<h2>Serwis rekuperacji - przegląd i naprawa rekuperator&oacute;w</h2>

Serwis rekuperacji - przegląd i naprawa rekuperatorów

Pamiętać należy, że tylko regularnie i profesjonalnie przeprowadzony serwis rekuperacji zapewnia jej długą żywotność, odpowiednią funkcjonalność i bezawaryjne użytkowanie.

 

W tym zakresie gwarantujemy zarówno wysokie kwalifikacje naszego personelu, jak i nasze długoletnie doświadczenie które zdobyliśmy wykonując przeglądy i naprawy rekuperatorów.

 

Przekonaj się, jak wydajnie i sprawnie działał będzie Twój system rekuperacji pozostający pod naszą opieką.

Skontaktuj się z nami

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.