Wentylacja

Wentylacja mechaniczna i grawitacyjna

Bardzo wiele czasu w swoim życiu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych w domu lub w pracy. W związku z tym w takim budynku powinna funkcjonować odpowiednia wentylacja. Zdecydowanie zapewni ona ciągły dopływ świeżego powietrza z zewnątrz.

 

Kolejnym atutem odpowiednio zrealizowanego systemu wentylacji jest usunięcie zanieczyszczonego powietrza z pomieszczeń budynku co zapewni właściwy mikroklimat gwarantujący dobre samopoczucie osób znajdujących się w pomieszczeniach.

<h2>Montaż wentylacji Gorz&oacute;w Wielkopolski - systemy wentylacyjne dostosowane do potrzeb</h2>

Montaż wentylacji Gorzów Wielkopolski - systemy wentylacyjne dostosowane do potrzeb

Montaż wentylacji jest sugerowany zarówno w nowych jak i starych budynkach. Odpowiednia wymiana powietrza w pomieszczeniach budynków zapewnia komfortowe i zdrowe warunki do pracy i życia.

 

Planując montaż wentylacji określamy jakie musi ona spełniać wymagania i dobieramy odpowiednie systemy wentylacyjne. Wiąże się to z wybraniem urządzeń o odpowiedniej wydajności, filtrach, możliwości schładzania lub podgrzewania , osuszania lub nawilżania wdmuchiwanego powietrza.

<h2>Wentylacja mechaniczna i grawitacyjna do dom&oacute;w</h2>

Wentylacja mechaniczna i grawitacyjna do domów

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem na terenie Gorzowa Wlkp. i okolic jest zastosowanie wentylacji wywiewnej. Polega ona na montażu centrali wentylacyjnej odpowiadającej za wywiewanie powietrza z domu oraz nawiewników okiennych zapewniających stały dopływ świeżego powietrza.

 

Dla wymagających klientów proponujemy montaż wentylacji nawiewno-wywiewnych. Przepływ powietrza jest wymuszeny przez odpowiednie wentylatory dzięki czemu zyskujemy większą wydajność wymiany powietrza w pomieszczeniach.

<h2>Wydajna wentylacja budynk&oacute;w, hal i magazyn&oacute;w</h2>

Wydajna wentylacja budynków, hal i magazynów

Każdy bydunek potrzebuje odpowiedniego systemy wentylacji dostosowanego to typu prowadzonej w nim działalności.

 

Na podstawie wytycznych Nasi fachowcy dobiorą odpowiednie urządzenia i przeprowadzą proces montażu wentylacji w dowolnym budynku na terenia Gorzowa Wielkopolskego i kolic.

 

Cała instalacja będzie zrealizowana z zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym.

<h2>Wentylacja mechaniczna &ndash; rodzaje i zastosowanie</h2>

Wentylacja mechaniczna – rodzaje i zastosowanie

Wentylacja mechaniczna to wymiana powietrza między wnętrzem obiektu a jego otoczeniem wspomagana przez wentylatory. Można w niej zastosować jedno lub kilka urządzeń, w zależności od wielkości obiektu, ilości użytkowników oraz potrzebnej krotności wymian.

 

W zależności od kierunku przepływu rozróżnia się trzy typy wentylacji mechanicznej:

  • Wentylacja mechaniczna wywiewna - powietrze przedostaje się do budynku w sposób naturalny, a odprowadzane ze wspomaganiem wentylatorów. Sprawdza się w łazienkach, kuchniach czy garderobach. Wymaga otwierania okien lub instalacji nawiewników, a więc powoduje straty ciepła w okresie jesienno - zimowym.
  • Wentylacja mechaniczna nawiewna - powietrze wprowadzane jest do pomieszczeń mechanicznie, a wydostaje się samoczynnie. To rozwiązanie przeznaczone jest dla obiektów wielkopowierzchniowych - hal, magazynów czy sklepów. W zimie wtłaczane powietrze musi zostać ogrzane, więc system wymaga nagrzewnic.
  • Wentylacja mechaniczna nawiewno - wywiewna - wentylatorami wspomagany jest ruch w obu kierunkach. Najlepiej spełni swoją funkcję tam, gdzie ludzie przebywają stale i w średnio takiej samej ilości - np. w restauracji lub kinie.

 

Szczególnym rodzajem wentylacji mechanicznej jest rekuperacja - system pozwalający na odzysk ciepła z wymienianego powietrza. Wykorzystane w systemie wentylacji wymienniki ciepła pozwalają na odebranie ciepła ze zużytego powietrza i ogrzanie nim powietrza wtłaczanego. Pozwala to na znaczne oszczędności w ogrzewaniu.

 

Wentylacja mechaniczna jest korzystnym rozwiązaniem dla wielu rodzajów obiektów. Sprawdzi się zarówno w domach prywatnych, w blokach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej, firmach produkcyjnych czy centrach magazynowych. Aby funkcjonowała prawidłowo, musi być odpowiednio zaprojektowana, zainstalowana i regularnie serwisowa. Polecamy się w tym zakresie swoje usługi, oparte na fachowej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu.

Skontaktuj się z nami

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.