Czy klimatyzator może pomóc w walce z koronawirusem ?

Czy klimatyzator może pomóc w walce z koronawirusem ?

 

Czy możliwa jest dezaktywacją wirusa SARS-COV 2 w 3 godziny? Innowacyjne technologie obecnie dają już taką możliwość. Przez ostatni rok przyjęło się, iż doraźne środki do walki z koronawirusem to przede wszystkim maseczki i środki dezynfekujące. Postęp technologiczny sprawia, że pojawiają się urządzenia, które mają szersze spektrum działania. Jednym z nich są właśnie specjalne klimatyzatory z funkcją Flash Streamer. Na czym polega ich działanie i czy mogą one pomóc w ochronie przez rozprzestrzenianiem się SARS-COV 2?

 

Klimatyzator - kiedy chodzi o bezpieczeństwo

 

Zaawansowane technologicznie klimatyzatory poza funkcją regulacji temperatury naszego otoczenia coraz częściej posiadają dodatkowe funkcje takie jak oczyszczenie go z bakterii, grzybów i właśnie wirusów. To ostatnie słowo z oczywistych przyczyn w ostatnim roku jest dość często używane. Nie dziwi więc fakt, że każdy chce znaleźć odpowiedni sposób na ochronę siebie, bliskich i otaczającej aury. Działanie takiego klimatyzatora polega zastosowaniu innowacyjnej technologii Flash Streamer. Jednym z producentów stosujących taką technologię jest DAIKIN, którego klimatyzatory likwidują 99,9% wirusa SARS-COV 2. Producent posiada opatentowaną technologię, która potrzebuje jedynie 3 godzin do całkowitego oczyszczenia powietrza z koronawirusa. Technologia Flash Streamer została opracowana już w 2004 roku, aby obecnie stanowić napęd dla bezpiecznych i efektywnie działających urządzeń domowego użytku. Jej działanie polega na wykorzystaniu wyładowań plazmowych poprzez tworzenie szybkich elektronów. Podwyższa to skuteczność w bezpiecznej dezynfekcji powietrza do niemal 100 procent.

Skuteczność klimatyzatorów DAIKIN w oczyszczaniu powietrza z wirusa SARS-COV 2 po 3 godzinach pracy wynosi 99,99%, a po 1 godzinie już ok 93%. Utleniające działanie szkodliwych substancji likwiduje nieprzyjemne zapachy oraz oczyszcza powietrze. Zdolność do oksydacyjnego rozkładu wykazuje dużo wyższą skuteczność, aniżeli tradycyjna technologia plazmowa. Jest to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla domów, ale również biur lub miejsc, w których w krótkim czasie przewija się duża ilość osób.

Jeszcze niedawno technologia Flash Streamer była wykorzystywana jedynie w skomplikowanych, szpitalnych i sterylnych urządzeniach. Dziś producenci urządzeń takich jak klimatyzatory DAIKIN dają możliwość wykorzystania jej w domowych warunkach. Nie należy również obawiać się skomplikowanej obsługi, ponieważ sterowanie funkcjami oczyszczania powietrza jest intuicyjne i tak jak w przypadku sterowania temperaturą, ogranicza się najczęściej do użycia jednego przycisku.

Nowoczesne klimatyzatory posiadają także wbudowane WiFi, dzięki czemu poprzez dedykowaną aplikację można regulować temperaturę i oczyścić powietrze jeszcze przed powrotem do domu. Urządzenia te mają również system automatycznego oczyszczania się oraz silny strumień powietrza, dzięki czemu zasięg ochładzania, ogrzewania czy oczyszczania jest większy.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.