Dlaczego warto zlecić serwis klimatyzacji dwa razy w roku?

Dlaczego warto zlecić serwis klimatyzacji dwa razy w roku?

 

Jeszcze nie tak dawno klimatyzacja w domu uważana była za prawdziwy luksus. Dziś coraz częściej staje się standardem, na który może pozwolić sobie coraz więcej z nas. Decydując się na klimatyzację, należy pamiętać o tym, aby regularnie ją serwisować. Powinno robić się to dwa razy w ciągu roku.

Wszystkie urządzenia, w tym również klimatyzatory, muszą być poddawane regularnej konserwacji i dokładnie czyszczone. W przypadku klimatyzatorów przyczynia się to nie tylko do poprawy wydajności i zwiększenia żywotności urządzenia, ale również wpływa na bezpieczeństwo zdrowia tych, którzy przebywają w klimatyzowanym pomieszczeniu.
Dlaczego klimatyzator wymaga czyszczenia?

Jeśli klimatyzator jest włączony, to cały czas przechodzi przez niego powietrze. Razem z nim przemieszczają się różne zanieczyszczenia, grzyby i pyły. W czasie pracy klimatyzatora powstaje wilgoć, co sprawia, że panują w nim warunki idealne dla rozwoju bakterii. Jeśli urządzenie nie będzie regularnie czyszczone, to wszystko to, co osiądzie na filtrach, zostanie wypuszczone na zewnątrz czyli do wnętrza pomieszczenia. Nieczyszczony klimatyzator to pewność, że nie oddychamy czystym powietrzem.

 

Kiedy powinien być wykonany serwis klimatyzacji?

 

Przede wszystkim trzeba wyraźnie zaznaczyć, że sens ma jedynie regularny serwis klimatyzacji. Należy zlecać go przynajmniej dwa razy w roku. Jest to jedyny sposób na uniknięcie poważnych awarii klimatyzatora i problemów zdrowotnych będących konsekwencją używania klimatyzacji. Specjaliści zajmujący się klimatyzatorami, zalecają aby serwis klimatyzacji przeprowadzić zarówno przed sezonem, jak i po jego zakończeniu. Uważa się, że najlepszy moment to przełom marca i kwietnia (przed sezonem) oraz września i października (po sezonie).

 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

 

Każdy klimatyzator składa się z wielu różnych elementów. Do tych, którym szczególnie trzeba się przyjrzeć podczas czyszczenia zalicza się parownik, skraplacz oraz filtry. Jednocześnie warto pamiętać, aby samodzielnie czyścić klimatyzator w tych miejscach, które są dostępne. Wystarczy do tego zwykła zwilżona szmatka.

Serwis klimatyzacji z pewnością nie jest tym, na czym warto oszczędzać. Decydując się na używanie klimatyzatora, należy pamiętać, aby przynajmniej dwa razy w ciągu roku skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która dokładnie sprawdzi, a jednocześnie wyczyści urządzenie.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.