Kiedy najlepiej wykonać montaż klimatyzacji - latem czy zimą

Kiedy najlepiej wykonać montaż klimatyzacji - latem czy zimą

Klimatyzacja to instalacja, która najczęściej kojarzy nam się z latem. Jest niezwykle przydatnym urządzeniem, pomocnym podczas upałów. Jednak klimatyzatory są urządzeniami całorocznymi, a zimą mogą służyć do ogrzewania pomieszczeń. Wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej wykonać ich montaż. Zimą czy latem? O tym będzie nasz artykuł. 

 

Zimą czy latem - kiedy można montować klimatyzację?

 

Instalacja klimatyzacyjna to urządzenie, które może pracować bez względu na panującą temperaturę na zewnątrz. Jej montaż jest możliwy zarówno latem, jak i zimą. Oczywiście podczas instalowania urządzenia ważne jest odparowanie wilgoci z instalacji. Im niższa temperatura na zewnątrz tym dłuższy czas wykonywania montażu. Kiedy jednak wykonujemy gruntowny remont, najlepiej wykonać montaż klimatyzacji podczas lata. Oczywiście żeby zainstalować przewody, nie ma konieczności kucia ścian, a jedynie ich umieszczenia w specjalnych korytkach, jednak nie każdy decyduje się na takie rozwiązanie w swoim domu. Montaż może być wykonany nawet w niskich temperaturach. Decydując się na montaż urządzenia zimą, warto jest zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne. Nie powinno się wykonywać instalacji podczas opadów, gdyż montaż wymaga podpięcia jej pod instalacje elektryczną, dlatego jest to niebezpieczne. To jednak nie wielkie utrudnienia, a montaż może przebiegać bez zakłóceń.  

 

Czy warto zdecydować się na montaż klimatyzacji zimą?

 

Wiele osób decyduje się na montaż klimatyzacji w momencie doskwierania upałów. Niestety w tym czasie u monterów trudno znaleźć dogodny termin, dlatego konieczne jest zapisanie się z dużym wyprzedzeniem. Zimą monterzy mają dużo mniej pracy, dlatego może okazać się, że montaż zostanie wykonany praktycznie od ręki. Dzięki temu wraz z nadejściem lata możliwe będzie skuteczne chłodzenie pomieszczeń, a zimą ich dogrzewanie. Zdarza się również, że montaż klimatyzacji, jak i koszt zakupu urządzenia wychodzi korzystniej zimą niż latem. Kiedy chcemy jednocześnie wykonać remont, a przewody umieścić w ścianach, najlepiej zaplanować prace na lato, jednak trzeba liczyć się z dość długimi terminami i wyższą ceną. Można również pomyśleć o wykorzystaniu wiosny lub jesieni, kiedy zdarzają się ciepłe dni. Być może możliwe będzie wykonanie kucia w ścianach i umieszczenia przewodów właśnie w nich. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić je w korytkach, które również wyglądają bardzo dobrze i nie tworzą efektu bałaganu na ścianach.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.