Klimatyzacja centralna do hotelu - czy to dobre rozwiązanie

Klimatyzacja centralna do hotelu - czy to dobre rozwiązanie

Podczas tworzenia projektu hotelu jednym z kluczowych elementów jest klimatyzacja pomieszczeń. Ważne aby goście i pracownicy mieli równomierny dostęp do wysokiej jakości powietrza, a temperatura pomieszczeń była optymalna. Dlatego istotne jest odpowiednie wybranie systemu klimatyzacji. Czy centralny system sprawdzi się w tym zadaniu?

 

Czym jest klimatyzacja centralna i jak działa ?

 

Klimatyzacja centralna to system, który równomiernie rozprowadza powietrze do wszystkich pomieszczeń w budynku. Zamieszczona na zewnątrz jednostka centralna obrabia pobierane powietrze, które następnie przepływa do pomieszczeń zawierających klimatyzator. Systemy VRV i VRF pozwalają na zmienny przepływ objętości czynnika chłodniczego. "VRF to maksymalna efektywność i optymalny komfort” - co potwierdza specjalista ds. kontroli systemów klimatyzacji.

Jest to świetna alternatywa dla budynków o wielu pokojach i dużych pomieszczeń. Centralna klimatyzacja równomiernie reguluje temperaturę i doprowadza świeże powietrze oraz pozwala na kontrolę kilku pomieszczeń jednocześnie. Dzięki temu usprawnia to pracę w całym budynku.

W budynkach gdzie jest zamontowany system centralnej klimatyzacji nie ma konieczności otwierania okien. Zapobiega to przeciągom, przenikaniu zapachów i zanieczyszczeń z zewnątrz. Powietrze dostające się do wewnątrz jest wcześniej przefiltrowane, dzięki temu wszyscy mogą oddychać wysokiej jakości czystym powietrzem.

 

Klimatyzacja centralna w hotelu – zalety

 

W hotelu najważniejsze jest dobre samopoczucie gości oraz sprawna obsługa przez personel. Poprzez montaż centralnej klimatyzacji można przede wszystkim zadbać aby goście mieli dostęp do czystego powietrza i optymalną temperaturę w pokoju. Można mieć pewność że goście nie zmarzną, ani nie będzie im zbyt gorąco. Dzięki temu ich pobyt będzie udany, a hotel uniknie ewentualnych nieprzyjemności.

Jest to rozwiązanie wygodne dla gości i pracowników, ponieważ gość nie musi samodzielnie ustawiać klimatyzacji, a pracownik może zarządzać kilkoma pomieszczeniami na raz. Oszczędza to czas i pracę w odróżnieniu do systemów gdzie każdy pokój trzeba ustawiać oddzielnie.

Pośród głównych zalet centralnej klimatyzacji dla hotelu można wyróżnić:

  • programowanie z góry,
  • wygoda i praktyczność,
  • opłacalność – mniejszy koszt zamontowania.

Klimatyzacja centralna w hotelu powinna być uwzględniona już na poziomie projektowania budynku. Zamontowanie systemu rozprowadzającego powietrze wymaga obniżenia sufitów, co może być problematyczne w już istniejących konstrukcjach.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.