Klimatyzacja precyzyjna - jaką funkcję pełni w serwerowni

Klimatyzacja precyzyjna - jaką funkcję pełni w serwerowni

Klimatyzowanie serwerowni wymaga wdrażania nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań. Klimatyzacja precyzyjna, jak żadna inna daje możliwość minimalizowania zużycia energii. Co ważne, ten typ klimatyzacji gwarantuje także najwyższy poziom bezpieczeństwa systemów komputerowych. Co należy wiedzieć o klimatyzacji precyzyjnej stosowanej do klimatyzowania serwerowni i dlaczego warto się na nią zdecydować w przypadku tego rodzaju obiektów?

 

Czy klimatyzacja w serwerowni jest potrzebna?

 

Są takie miejsca, w których stała temperatura i odpowiedni mikroklimat są niezwykle ważne. Na szczycie tej listy znajdują się z pewnością serwerownie. Utrzymanie w nich stałej temperatury i odpowiednich parametrów powietrza możliwe jest dzięki klimatyzacji. W serwerowniach klimatyzacja jest nie tylko potrzebna, ale po prostu niezbędna.

Ważne jest, aby wybrać taką technologię klimatyzacji, która będzie równocześnie niezawodna, bezpieczna i energooszczędna. Dzięki temu możliwe jest zagwarantowanie bezpieczeństwa strefy IT. Technologia działająca w serwerowniach jest niezwykle wrażliwa zarówno na zmiany temperatur, jak i na wilgoć oraz zanieczyszczenia. Optymalną temperaturą dla serwerów, UPS-ów i innych urządzeń jest 20-21 stopni Celsjusza. Z kolei wilgotność powietrza powinna utrzymywać się na poziomie od 40 do 50%.

 

Dlaczego tak ważna jest niezawodność systemów klimatyzacyjnych w serwerowniach?

 

Utrzymanie odpowiednich parametrów w serwerowni jest bardzo ważne dla uniknięcia awarii i zapewnienia ciągłej pracy urządzeń elektronicznych w niej się znajdujących. Warto pamiętać, że przerwa w pracy serwerowni może mieć bezpośrednie przełożenie na straty dla firmy. Uniknięcie przegrzania serwerów i awarii jest priorytetem dla funkcjonowania każdej serwerowni. Aby mieć gwarancję, że nic nie zakłóci bezpiecznej pracy serwerów oraz urządzeń niezbędnych do ich funkcjonowania konieczne jest wyposażenie jej w wysokiej jakości, zaawansowaną technologicznie klimatyzację.

Jak podkreśla specjalista ds. projektowania instalacji klimatyzacji:

„W serwerowniach niezbędne jest zastosowanie rozwiązań o dużej wydajności. Bez wątpienia najlepiej sprawdzają się w tym wypadku klimatyzacje precyzyjne”.

Co istotne, klimatyzacja precyzyjna zbudowana jest z modułów. W razie zwiększonych potrzeb, daje to możliwość rozbudowy systemów, bez konieczności wymiany całej instalacji.

Klimatyzacja precyzyjna daje możliwości nieprzerwanego utrzymania optymalnych warunków w serwerowni. To, co wyróżnia klimatyzację precyzyjną, to wysoka wydajność, która pozwala na nieprzerwaną pracę. Zakres temperatur, w których funkcjonowanie klimatyzacji precyzyjnej jest możliwe to przedział od -20 do 55 stopni Celsjusza. Klimatyzacja precyzyjna gwarantuje odpowiednie warunki pracy serwerów i znacząco zwiększa bezpieczeństwo. To najlepsze i najbardziej zaawansowane urządzenia, uważane za niezbędne w przypadku serwerowni.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.