Klimatyzator ścienny czy przenośny - omawiamy za i przeciw

Klimatyzator ścienny czy przenośny - omawiamy za i przeciw

 

Obecnie klimatyzacja w domu lub mieszkaniu, przestaje być luksusem, a staje się rozwiązaniem niezbędnym do utrzymania odpowiedniego komfortu. Rosnące zapotrzebowanie, wpływa na coraz to większą ilość dostępnych na rynku rozwiązań. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, należy zapoznać się z możliwościami, oferowanymi przez poszczególne sprzęty i wybrać ten, który sprosta oczekiwaniom.

 

Czym wyróżnia się klimatyzator przenośny?

 

Klimatyzator przenośny, wydaje się sprzętem mniej inwazyjnym, jeśli chodzi o strukturę pomieszczenia. Nie wymaga specjalistycznej instalacji, ani mocowania. Wystarczy postawić go w wybranym pomieszczeniu. Cowięcej można stale go przenosić, aby ochładzać poszczególne pomieszczenia. Nie można jednak zapomnieć o pewnej ważnej kwestii. Należy pamiętać, o konieczności odprowadzania ciepłego powietrza oraz skroplin, przez rurę wyrzutową. Aby cały system działał odpowiednio, poleca się stosowanie, specjalnych nakładek na okna, które umożliwiają wystawienie rury przez okno, jednocześnie zapobiegając przedostawaniu się ciepłego powietrza do pomieszczenia. Stosowanie takiego klimatyzatora, może być problematyczne w pomieszczeniach pozbawionych okien. W takiem wypadku konieczne byłoby wykonanie otworu w ścianie, a następnie umieszczenie w nim rury. Klimatyzatory przenośne są stosunkowo głośne. Sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, do których ochłodzenia, nie będą potrzebowały dużo mocy. Mniejsza moc urządzenia, wpływa na jego cichszą pracę. Kuszą one również atrakcyjną ceną, wybór przenośnego modelu niweluje koszty, profesjonalnego montażu, oraz kucia ścian.

 

Klimatyzatory ścienne, ich wady i zalety

 

Składają się one z dwóch elementów, zewnętrznego i wewnętrznego. Dzięki temu rozwiązaniu zostaje wyeliminowany problem hałasu, generowanego przez urządzenie oraz pobierania i wydmuchiwania powietrza. W zależności od potrzeb można wybrać rozwiązanie z jedną lub kilkoma jednostkami wewnętrznymi. Dla niektórych, problemem może okazać się koszt związany z montażem, całej instalacji. Decydując się na zakup klimatyzatora, należy upewnić się czy spełnia on dopuszczalne normy hałasu. Wszystkie klimatyzatory marki Toshiba spełniają wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 14 czerwca 2007, w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku. Co potwierdza specjalista ds. kontroli w firmie. Nowoczesne klimatyzatory ścienne, w płynny sposób dostosowują swoją pracę do panujących warunków. Dzięki czemu świetnie sprawdzają się, jako urządzenia energooszczędne. 

Kluczem do dokonania odpowiedniego wyboru, jest zapoznanie się z cechami urządzeń, określenie potrzeb oraz budżetu, a następnie wybranietego, które najlepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.