Klimatyzatory kasetonowe - charakterystyka i zastosowanie

Klimatyzatory kasetonowe - charakterystyka i zastosowanie

Klimatyzatory kasetonowe to co raz częściej wybierane rozwiązania idealnie sprawdzające się w obiektach magazynowych, biurach, budynkach użyteczności publicznej czy innych, większych przestrzeniach. Ten rodzaj klimatyzatorów zyskuje także popularność wśród indywidualnych klientów chcących zainstalować klimatyzację w swoich domach czy apartamentach.

 

Charakterystyka klimatyzatorów kasetonowych

 

Większość oferowanych na rynku klimatyzatorów kasetonowych to urządzenia składające się z dwóch różnych jednostek - wewnętrznej występującej w postaci parownika oraz zewnętrznej w formie skraplacza. Niektóre z modeli charakteryzują się możliwością dystrybucji chłodnego powietrza do pomieszczenia, które sąsiaduje z pomieszczeniem klimatyzowanym. Klimatyzatory kasetonowe, poza podstawową funkcją chłodzenia, mogą również pełnić funkcję ogrzewania lub filtrowania powietrza. Charakteryzują się one także wysoką wydajnością oraz energooszczędnością. Występują z nawiewami jedno-, dwu-, czterokierunkowymi i obwodowymi. Najbardziej efektywne są modele z nawiewami czterokierunkowymi i obwodowymi, które rozprowadzają powietrze równomiernie po całym pomieszczeniu.

Klimatyzatory kasetonowe rozprowadzają świeże powietrze w równomierny sposób. Chłód generowany przez klimatyzator najpierw unosi się pod sufitem, po czym delikatnie opada w kierunku podłogi. Pozwala to na uniknięcie agresywnego nawiewu oraz stopniowe schłodzenie pomieszczenia.

Cechą charakterystyczną klimatyzatorów kasetonowych jest ich sposób montażu. Jednostkę umieszcza się w suficie podwieszanym. Rozmiar oraz budowa klimatyzatora dostosowana jest do rozstawu stelaża zastosowanego w suficie.

 

Zastosowania klimatyzatorów kasetonowych

 

Klimatyzatory kasetonowe najczęściej spotkać można w:

  • biurowcach,
  • obiektach handlowych,
  • barach, kawiarniach, restauracjach,
  • salach konferencyjnych,
  • w domach jednorodzinnych.

Przez stosunkowo duże wymiary oraz nietypowe miejsce montażu znajdujące się pod sufitem podwieszanym, ten rodzaj klimatyzatorów sprawdzi się zarówno w małych jak i w dużych pomieszczeniach. Sporadycznie, klimatyzatory kasetonowe znajdują jednak zastosowanie w pomieszczeniach, w których nie byłoby możliwe zamontowanie innego typu urządzeń.

Klimatyzatory kasetonowe charakteryzują się bardzo estetycznym wyglądem oraz cichą pracą, co pozwala na zastosowanie ich np. w aulach, w których wymagana jest cisza, czy eleganckich restauracjach, zapewniając utrzymanie wyjątkowego wystroju wnętrza. Firma Daikin w swojej ofercie posiada nowoczesne i stylowe klimatyzatory kasetonowe. Jest to polecana przez inwestorów marka wyróżniająca się atrakcyjnym designem urządzeń, które montowane są w poszczególnych pomieszaeniach. 

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.