Montaż klimatyzacji na antresoli - czy jest to możliwe?

Montaż klimatyzacji na antresoli - czy jest to możliwe?

Antresola to rodzaj półpiętra, będąca funkcjonalnym i estetycznie wyglądającym, rozwiązaniem przestrzennym, który cieszy się coraz większą popularnością. Ciekawe pomysły na zaprojektowanie antresoli można znaleźć w większości social mediów i choć efekt wizualny jest istotny, to najważniejsza jest jednak praktyczność. Niestety, jako, że antresola znajduje się na wyższym poziomie, często też dość szybko się nagrzewa.

 

Klimatyzacja na antresoli - czy to się opłaca?

 

Antresola daje efektowny wygląd mieszkaniom i domom, a także dodaje dodatkową przestrzeń do zagospodarowania. Niestety, zgodnie z prawami fizyki, ciepło ucieka do góry, co oznacza też, że na takim półpiętrze temperatura może być wyższa niż w niżej znajdujących się pomieszczeniach.

Jest to z pewnością bardzo uciążliwe, szczególnie w miesiącach letnich i kiedy na antresoli znajduje się sypialnia, dlatego też warto pomyśleć o zainstalowaniu klimatyzacji, tak żeby zapewnić sobie komfort termiczny.

 

Montaż klimatyzacji na antresoli - czy jest to możliwe?

 

Niestety, przy montażu klimatyzacji na antresoli trzeba pod uwagę wziąć parę istotnych kwestii. Jak już wyżej zostało wspomniane, pomieszczenia na takich półpiętrach nagrzewają się szybciej niż na niższych poziomach domu. Przez to, żeby osiągnąć odpowiedni poziom chłodzenia, może się okazać nieodzowne zainstalowanie urządzenia o bardzo dużej mocy, co też się może wiązać z:

  • Większym zużyciem energii, a tym samym i większymi rachunkami.
  • W dalszym ciągu niewystarczającego schłodzenia całego domu, szczególnie, gdy antresola ma większą powierzchnię.

Oczywiście nie oznacza to jednak, że dobre rozwiązanie w takim wypadku nie istnieje. Antresola to dość specyficzne pomieszczenie, jednak z powodzeniem można zagwarantować w nim komfortowe warunki, jednocześnie mając na uwadze temperaturę w innych częściach domu i jak najmniejsze zużycie energii.

 

Klimatyzacji typu multi-split

 

Jednym z takich dobrych rozwiązań jeśli chodzi o montaż klimatyzacji na antresoli to klimatyzacja typu-multi split, co potwierdza specjalista z firmy WASO KLIM. To co wyróżnia tego typu klimatyzację to przede wszystkim fakt, że jest w stanie skutecznie ochładzać więcej niż jedno pomieszczenie na raz.

Ten system klimatyzacji składa się z jednej jednostki zewnętrznej, która może się jednak swobodnie łączyć z kilkoma jednostkami wewnętrznymi. Warto zaznajomić się z ofertami marki Toshiba produkującej klimatyzatory. To znana i prestiżowa japońska firma, która innowacyjność łączy z wydajnością pracy urządzeń.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.