Rodzaje filtrów w klimatyzatorach

Rodzaje filtrów w klimatyzatorach

 

Powszechnie sądzi się, że klimatyzator jest urządzeniem, którego jedynym zadaniem jest obniżenie temperatury w pomieszczeniu. W praktyce, urządzenia te posiadają jednak znacznie więcej funkcji, w wyniku czego dbają nie tylko o zapewnienie dobrych warunków termicznych, ale także jakość powietrza, które jest nawiewane do pomieszczenia. Dostępnych jest kilka rodzajów filtrów, które umieszcza się w tego typu urządzeniach. Różnią się one od siebie właściwościami chemicznymi oraz fizycznymi.

 

Jak działają filtry w klimatyzatorze?

 

Nowe modele klimatyzatorów, poza niezbędnym filtrem powietrza, coraz częściej posiadają również inne, zaawansowane filtry jako element standardowego wyposażenia. Zadanie filtra powietrza jest jest ochrona wymiennika parownika przed zalęganiem się kurzu na lamelkach. Gdyby dostał się on do środka, mogłoby się to przyczynić do rozwoju szkodliwych dla naszego zdrowia bakterii, a jednocześnie obniżyć sprawność urządzenia. Wysokiej klasy urządzenia zaopatrzone są w dodatkowe filtry, których zadaniem jest uzdatnianie oraz oczyszczanie nawiewnego powietrza.

 

Poznaj rodzaje filtrów w klimatyzatorach

 

Filtry z jonami srebra

 

Dzięki zastosowanej w nich technologii skutecznie zwalczają bakterie, a także inne szkodliwe dla naszego życia mikroorganizmy. Co więcej, silnie przyciągają one zarówno mikroorganizmy, jak i bakterie, co powoduje, że powietrze jest znacznie lepiej oczyszczone.

 

Filtry katechinowe

 

Stworzone są na bazie zielonej herbaty. Posiadają one właściwości sterylizujące oraz utleniające. Neutralizują one groźne wirusy oraz bakterie, a nawet szkodliwość dymu papierosowego. Są odpowiedzialne za oczyszczone powietrze oraz świeży zapach.

 

Filtry fotokatalityczne

 

Charakteryzują się one silnym działaniem zastosowanego w nich dwutlenku tytanu, który jest niezastąpiony w walce z bakteriami. Jego zadaniem jest neutralizowanie zapachu kwasu octowego, amoniaku oraz formaldehydu.

 

Aktywny filtr węglowy

 

Jest to jeden w najważniejszych i najczęściej stosowanych filtrów w klimatyzatorach. Jego skuteczność usuwania kurzów i pyłków jest naprawdę wysoka, dzięki czemu przynosi on ulgę alergikom oraz astmatykom. Co więcej, usuwa on także groźne dla zdrowia związki chemiczne.

 

Filtr antybakteryjny

 

Jest to również jeden z najprostszych oraz najbardziej skutecznych filtrów, które wykorzystuje się w klimatyzatorach. Posiada on substancje bakteriobójcze, które spowolniają metabolizm bakterii, a w rezultacie wpływa na ich zdolność do rozmnażania oraz regeneracji.

 

Aktywny filtr elektrostatyczny

 

Zwany inaczej jonizatorem powietrza. Odpowiada on za eliminację szkodliwych bakterii. Wytwarza ujemne jony, które otaczają drobnoustroje lub inne niebezpieczne substancje, a następnie przyciągają je do filtra, które je skutecznie unieszkodliwia.

"Wszystkie filtry powinny być regularnie serwisowane" - mówi specjalista ds. serwisowania klimatyzatorów. Systematycznie wymieniane lub czyszczone będą bowiem gwarancją maksymalnej efektywności, pozytywnie wpłyną na stan zdrowia wszystkich domowników, a także na ich samopoczucie.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.