Sposób na zwiększenie wilgotności w biurze

Sposób na zwiększenie wilgotności w biurze

Montaż funkcjonalnego klimatyzatora z nawilżaczem powietrza pozwoli w szybkim tempie zapewnić pełen komfort w pomieszczeniach biurowych, z których korzystają pracownicy. Wygoda korzystania z wielu klimatyzowanych pomieszczeń uzależniona jest od odpowiedniej funkcjonalności różnego rodzaju urządzeń. Postaw na zapewnienie odpowiedniego mikroklimatu w biurze, który przekłada się na późniejszą efektywność pracy i osiąganie coraz lepszych wyników związanych ze sprzedażą czy innymi świadczonymi przez firmy usługami. 

 

Zwiększenie wilgotności w biurze - dlaczego warto to zrobić? 

 

Praca w przegrzanych, charakteryzujących się niskim poziomem wilgotności powietrza, pomieszczeniach może skutkować negatywnym konsekwencjami dla zdrowia wszystkich przebywających w obiekcie pracowników. Dzięki dbałości o odpowiedni stopień wilgotności w biurze możemy uniknąć różnego rodzaju skutków ubocznych, które nierzadko mogą prowadzić do infekcji związanych z górnymi drogami oddechowymi czy nadwrażliwością narządu wzroku. Suche powietrze stwarza odpowiednie warunki do namnażania się niebezpiecznych wirusów, prowadząc do wielokrotnego zwiększenia ryzyka zakażenia. Zachowanie odpowiedniej wilgotności będzie szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń, w których odbywają się konferencje, a ludzie pracujący w nich muszą często wykorzystywać swoje aparaty mowy. Profesjonalny montaż klimatyzatora z nawilżaczem powietrza  pozwoli uniknąć dyskomfortu związanego m.in. z : 

  • suchością gardła oraz krtani,
  • uciążliwą chrypką,
  • nadwyrężonym głosem,
  • nadwrażliwością spojówek.

 

W jaki sposób możemy wpłynąć na zwiększenie wilgotności powietrza w pomieszczeniu? 

 

Chcąc skutecznie wpłynąć na poziom nawilżenia powietrza w naszym biurze, musimy wziąć pod uwagę wyjściową wilgotność charakterystyczną dla danego pomieszczenia. Przed zakupem odpowiedniego klimatyzatora warto więc zwrócić uwagę na specjalistyczne wilgotnościomierze, pozwalające określić parametry panujące w danym biurze. Optymalne warunki to te oscylujące na poziomie 40-60% całkowitej wilgotności. W przypadku pomiarów poniżej tych wartości niezbędny może okazać się zakup specjalnego klimatyzatora z nawilżaczem, wytwarzającego parę wodną, która następnie kierowana jest w stronę przewodów wentylacyjnych umożliwiających zapewnienie komfortowych warunków przebywania w obiektach. Korzystanie z tego typu sprzętu nie jest zbyt wymagające. Jedyne czego potrzebujemy to stały dostęp do źródła prądu oraz uzupełnianie ilości wody znajdującej się wewnątrz urządzenia. 

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.