Zastosowanie systemu VRV Daikin dla instytucji publicznych

Zastosowanie systemu VRV Daikin dla instytucji publicznych

VRV to nowoczesna technologia, która wprowadza możliwość zmiany objętości czynnika chłodzącego w systemie, co pozwala na dopasowanie jego ilości pod konkretne wymagania budynku. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku budynków instytucji publicznych. Dodatkowo dzięki temu, możliwe jest znaczne zmniejszenie wpływu na środowisko oraz uzyskanie neutralności CO2.

 

System VRV Daikin - obieg zamknięty z odzyskiem energii

 

Komfortowe środowisko pracy jest kluczowe zarówno dla pracowników, jak i właścicieli obiektów. Jakość powietrza powinna być optymalna, dla lepszej efektywności i komfortu pracy. Od hoteli po restauracje, sklepy i innego rodzaju budynki publiczne - system VRV jest elastyczny i dopasowany do potrzeb. VRV to kompleksowe rozwiązanie zarówno w zakresie ogrzewania, jak i chłodzenia (klimatyzacja) oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej dla kuchni i toalet.

System VRV posiada unikalne filtry, posiadające funkcję samoczyszczenia, co maksymalizuje komfort pracowników przez cały czas.

System VRV Daikin to innowacyjne rozwiązanie stworzone z myślą o naszej planecie - potwierdza specjalista ds. kontroli i jakości

Dodatkowo zastosowana technologia zmiennej temperatury czynnika chłodzącego zapobiega przeciągom, a praca jest tak cicha, że niemal niezauważalna, dlatego nie zaburza funkcjonowania pomieszczeń.

 

Sterowanie klimatem w całym budynku

 

Budynki użyteczności publicznej wyróżniają się zazwyczaj dużym ruchem, co może powodować straty energetyczne. W celu ich zminimalizowania warto zastosować kurtynę powietrzną Biddle, która w znaczący sposób zminimalizuje straty zimnego lub ciepłego powietrza.

Budynki publiczne są zazwyczaj dosyć wysokie, przez co ich chłodzenie lub ogrzewanie często jest mało efektywne. System VRV umożliwia ogrzewanie podłogowe, tak aby temperatura w pomieszczeniu była jak najbardziej komfortowa.

System VRV Daikin to również możliwość chłodzenia pomieszczeń technicznych nawet do temperatury -20 stopni Celsjusza w zależności od potrzeb.

Technologia wyposażona została w dodatkowe czujniki, które kierują nawiew z dala od osób znajdujących się w danym pomieszczeniu oraz automatycznie wykrywają puste pomieszczenie, wprowadzając tryb oszczędzania energii. VRV to precyzyjne sterowanie strefowe, które pozwoli na spore oszczędności.

Zastosowanie technologii VRV wiąże się ze znaczną redukcją kosztów. W obecnej sytuacji, każdy podlega presji cięcia kosztów maksymalnie jak się da. Niezawodność systemu i efektywność jego pracy to dwa atuty, które zasługują na uwagę.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.