5 powodów dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła

5 powodów dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła

Pompy ciepła wyróżniają się jako ekologiczne rozwiązanie, które jest wykorzystywane jako urządzenie grzewcze i chłodzące, gwarantujące nam bezpieczeństwo, wygodę oraz oszczędność. Poniżej przedstawiamy 5 powodów, które uzasadniają, dlaczego warto postawić na montaż pompy ciepła w domu.

 

1. Nie tylko centralne ogrzewanie.

Pompa ciepła, poza centralnym ogrzewaniem, ogrzewa również ciepłą wodę użytkową. Oprócz tego posiada ona w funkcję zapewniania chłodzenia powietrza w sezonie letnim. Jedno urządzenie zapewnia nam zatem chłodzenie, grzanie, a także ciepłą wodę użytkową. Tanie ogrzewanie to jedna z najważniejszych zalet posiadania pompy ciepła w domu.

 

2. Zajmowanie niewielkiej powierzchni.

Jeśli podejmiemy decyzję, że chcemy mieć w domu pompę ciepła, to nie musimy wcale wyodrębniać osobnego pomieszczenia, a nasz dom nie musi posiadać komina. Instalacja sprzętu jest możliwa w dowolnym, wybranym przez nas miejscu. Jak widać, pompa cieplna jest urządzeniem elastycznym w montażu co pozwala na oszczędność powierzchni mieszkalnej domu.
Pompy ciepła zajmują mało miejsca – są niezwykle kompaktowe. Nie ma w ich przypadku konieczności spełniania dodatkowych specjalnych wymagań, które miałyby dotyczyć powierzchni kotłowni bądź jej wentylacji. Pompy ciepła można umieścić przykładowo w garażu, w pralni. Mamy zatem wiele możliwości do wyboru miejsca montażu pompy ciepła w budynku mieszkalnym.

 

3. Prostota obsługi.

Pompy ciepła stanowią ekologiczne urządzenia grzewcze, które są w pełni bezpieczne i wygodne w trakcie użytkowania. Posiadają one funkcjonalny system sterowania, dzięki czemu można je dostosować do konkretnych, indywidualnych potrzeb klienta, a także dostosować ich pracę do warunków atmosferycznych. Panel sterowania pompą ciepła jest bardzo intyicyjny, obsługa urządzenia jest zatem łatwa dla każdego.

 

4. Ekonomiczność pomp ciepła.

Pompy ciepła stanowią rozwiązanie ekonomiczne. Koszty ich użytkowania sprowadzają się jedynie do rachunków za energię elektryczną. Istnieje możliwość ich obniżenia, poprzez dodatkowy montaż paneli fotowoltaicznych. Takie rozwiązanie sprawi, że opłaty za energię elektryczną będą wynosiły znacznie mniej a dom stanie się jeszcze bardziej ekologiczny.

 

5. Ekonomiczny montaż.

Wybierając pompę ciepła typu powietrze-woda nie ma konieczności przeprowadzania kosztownych prac ziemnych w postaci odwiertów. Pobieranie energii cieplnej następuje bezpośrednio z powietrza za pomocą zewnętrznej jednostki.

W przypadku montażu pompy ciepła powietrze-woda większość prac, które musi wykonać instalator jest wspólna dla obu technologii. Różnica polega jedynie na podłączeniu medium grzewczego pomiędzy jednostką zamontowaną na zewnątrz a wewnętrzną instalacją.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.