Jak dobrać odpowiedni agregat chłodniczy do chłodni?

Jak dobrać odpowiedni agregat chłodniczy do chłodni?

Odpowiednio dobrany agregat chłodniczy, to najistotniejsze wyposażenie chłodni. Jego prawidłowe działanie i dostosowane do potrzeb parametry gwarantują jakość i trwałość przechowywanych w tym pomieszczeniu produktów. Jest on ważny ze względu na koszty jak i na renomę firmy, która używa chłodni w realizowanych przez siebie procesach biznesowych. Nikt nie chciałby, aby sprzedawane przez niego produkty uległy zepsuciu, na skutek nieprawidłowych warunków magazynowania i stały się przyczyną składanych przez konsumentów reklamacji.

 

Co należy przeanalizować, przystępując do wyboru agregata chłodniczego do chłodni?

 

Przystępując do analizowania oferty dostępnych na rynku agregatów chłodniczych, powinno się wyjść nie od ich właściwości, ale od własnych potrzeb. Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, jaki jest stan pomieszczenia chłodniczego, czy spełnia ono wszystkie warunki stawiane tego typu przestrzeni, czy jest odpowiednio zaizolowane i utrzymywane w odpowiedniej kondycji. Jeśli nie, może warto najpierw doprowadzić je do prawidłowego stanu, aby mieć gwarancję, że nie będzie ono powodować zakłóceń w funkcjonowaniu agregatu.

Po drugie należy znać asortyment, jaki przechowywany będzie w chłodni. Nie każdy agregat pasuje do wszystkich produktów. Jeśli wybrane zostanie urządzenie, które nie jest dedykowane do zawartości danej chłodni, a właściciel zgłaszał będzie zastrzeżenia do jego funkcjonowania, producent bądź sprzedawca będą mieli prawo do nieuwzględnienia zgłoszenia.

Ostatnim parametrem są oczekiwane osiągi urządzenia. Warto się przed zakupem agregatu upewnić u sprzedającego, że w posiadanej przez kupującego chłodni agregat jest w stanie uzyskać oczekiwane parametry. W przypadku obiektywnych przyczyn ich nieosiągania, zastrzeżenia kupującego również nie zostaną uznane.

 

Parametry agregatu chłodniczego do chłodni, jakie należy wziąć pod uwagę przy zakupie

 

Trudno byłoby dobrać urządzenie, które jest na tyle uniwersalne, że zapewniłoby optymalne warunki do przechowywania wszystkich produktów w każdej chłodni. Niemniej jednak są parametry agregatu, na których oprzeć trzeba swoją decyzję o zakupie. Należą do nich:

  • moc agregatu – musi być ona dostosowana do rodzaju i ilości chłodzonych produktów i wielkości chłodni,
  • temperatura parowania i skraplania – konieczne jest dopasowanie jej do właściwości przechowywanych w chłodni towarów,
  • czynnik chłodzący w agregacie – niezwykle istotny szczególnie w przypadku produktów spożywczych, odpowiadający za skuteczność chłodzenia i nawilżenie powietrza w chłodni.

Dobór agregatu do chłodni nie jest sprawą prostą. Warto poświęcić czas na jego prawidłowy dobór, aby mieć gwarancję jakości i trwałości przechowywanych tam produktów.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.