Ogrzewanie obiektów sakralnych za pomocą pompy ciepła

Ogrzewanie obiektów sakralnych za pomocą pompy ciepła

Pompy ciepła to ekologiczne rozwiązanie, które jest coraz chętniej wybierane zarówno przez zadowolonych konsumentów indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa. A jak wygląda sytuacja w przypadku ogrzewania obiektów sakralnych takich jak kościoły poprzez pompy ciepła?

 

Termomodernizacja z wykorzystaniem pomp ciepła w obiektach sakralnych - o czym warto pamiętać?

 

Bardzo wiele parafii zmagających się z niewydolnością ogrzewania decyduje się na przeprowadzenie termomodernizacji. Czynnikiem, który ma również istotny wpływ na podjęcie takiej decyzji, jest zauważalny wzrost cen energii pierwotnej. Należy pamiętać, że montaż pompy ciepła wymaga wydzielenia osobnego pomieszczenia w postaci kotłowni. Warto również oszacować, kiedy nastąpi zwrot kosztów z poczynionej inwestycji. Jest to możliwe dzięki m.in. przeprowadzeniu audytu energetycznego. Inną istotną kwestią jest poczynienie odpowiednich ustaleń wraz z odpowiednim konserwatorem zabytków, jeżeli istnieje taka konieczność. Istotną kwestią jest również dokonanie właściwego wyboru odnośnie modelu pompy ciepła. Wśród cenionych na rynku producentów można wymienić m.in. firmę Toshiba, Panasonic i Mitsubishi Electric. Posiadacze tego urządzenia mogą poczynić oszczędności na ogrzewaniu wynoszące nawę 80%. Ponadto urządzenia tej marki cechują się wydajnością, współczynnik COP w przypadku tych pomp ciepła wynosi 4,9.

 

Pompy ciepła w kościele - dlaczego warto zdecydować się na ten sposób ogrzewania obiektów sakralnych?

 

Zastosowanie pomp ciepła w miejscach takich, jak kościół wiąże się z szeregiem korzyści. Jego liczne zalety to w szczególności:

  • ekonomiczność, dzięki której można zaoszczędzić na kosztach eksploatacyjnych związanym z ogrzewaniem kościoła,
  • ekologiczność, wykorzystanie pompy ciepła to rozwiązanie przyjazne dla środowiska,
  • zapewnienie pełni bezpieczeństwa osobą przebywającym w danym obiekcie sakralnym. W ten sposób możliwe jest zminimalizowane ryzyko zatrucia poprzez brak emisji niebezpiecznych dla zdrowia i środowiska substancji.,
  • pełnia komfortu, pompy ciepła pracują cicho, jednocześnie ich obsługa jest niezwykle wygodna,
  • uniezależnienie się od energii pierwotnej, które cena może wzrastać, a dostawa może być utrudniona,
  • możliwość szybkiego uzyskania pożądanej temperatury w danym obiekcie sakralnym. Zastosowanie pomp ciepła to idealny sposób na spełnienie oczekiwań parafian w tej kwestii,
  • pompy ciepła to nowoczesne rozwiązanie na miarę dzisiejszych czasów.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 e-klimex.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.